مدیرسایت

ناصر فروتن

مربی و داور بین المللی کشتی

دکه روزنامه

تبلیغات

  جزئیات اخبار

قانونی که برای سال 2020 توسط اتحادیه جهانی بروزرسانی شد

قانونی که برای سال 2020 توسط اتحادیه جهانی بروزرسانی شد

اهدای مدال طلای مشترک در صورت دوپینگ فینالیست ها

اتحادیه جهانی کشتی، در آخرین بروزرسانی کتاب مقرراتش، نسبت به تکمیل قوانین خود در مورد کشتی گیرانی که در دیدار فینال دوپینگ کرده باشند، اقدام کرده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در قوانین سال 2019 میلادی اتحادیه جهانی کشتی، در صورتی که نفر اول یک وزن دوپینگ کرده بود، مدال طلا به نفر دوم تعلق می گرفت و مدال نقره نیز به کشتی گیری که توسط کشتی گیر دوپینگی در جریان مسابقات شکست خورده بود و به مدال برنز رسیده بود، تعلق می گرفت و مدال برنز آن وزن نیز به نفر پنجم همان گروه اهداء می شد. و اگر نفر دوم دوپینگ کرده بود مدال نقره آن فرد به بازنده آن کشتی گیر که صاحب مدال برنز شده بود می رسید و مدال برنز نیز به نفر پنجم همان گروه اهداء می شد.

اما نکته ای که در قانون قبلی اتحادیه جهانی لحاظ نشده بود، این بود که اگر دو کشتی گیر در دیدار فینال دوپینگ کرده و از جدول مسابقات حذف شده باشند، مدال طلای این وزن به چه کسی خواهد رسید، به این دلیل که نتیجه این مسابقه با توجه به حذف دو کشتی گیر معتبر نخواهد بود.

اتحادیه جهانی کشتی با توجه به این خلاء قانونی در کتاب مقررات خود در سال 2020 اقدام به بروزرسانی قوانین در این زمینه کرد که اگر دو کشتی گیر در دیدار فینال دوپینگ کرده باشند، مدال طلا به دو نفر بازنده این کشتی گیران که حائز مدال برنز شده اند خواهد رسید و نفرات پنجم نیز صاحب مدال برنز می شوند و مدال نقره به کشتی گیری داده نخواهد شد.

متن قوانین سال های 2019 و 2020 اتحادیه جهانی در این زمینه به شرح زیر است:
همچنین در زیر کتاب قانون اتحادیه جهانی کشتی به صورت فایل PDF قابل دریافت و مشاهده می باشد.


wrestling_rules-2020

ایجاد نظرها
لیست نظرها


بازدید

آمار بازدید امروز 828  آمار بازدید دیروز 1283  تعداد افراد آنلاین 1   افراد عضوسایت 15  تعداد بازدید کل 1919641

تبلیغات