مدیرسایت

ناصر فروتن

مربی و داور بین المللی کشتی

دکه روزنامه

تبلیغات

  جزئیات آموزش کشتی

در شب قبل از مسابقه چه مواد غذایی باید مصرف نمائید

یکی از نکات مهمی که افراد مختلف ورزشکار از ورزشکاران حرفه ای گرفته تا ورزشکاران مبتدی و در سطوح پایین با آن سروکار دارند تغذیه شب قبل از مسابقه میباشد. باید بدانیم که با توجه به نوع مسابقه، زمان برگزاری، سطح مسابقه و سایر فاکتورهای شما باید برنامه ریزی خود را اجرا نمائید.

در صورتی که مسابقه در ساعات اولیه صبح میباشد توصیه متخصصان ورزشی بر این منوال میباشد که شام در روز قبل از مسابقه کمی زودتر مصرف شود. به عنوان مثال اگر 8 صبح مسابقه دارید بهتر است روز قبل از مسابقه و ساعت 19 شام سنگین به میزان 700 الی 800 کیلو کالری را مصرف نمائید. در آخر شب هم یک میان وعده سبک که عمدتا از آب میوه ها میباشد مصرف شود. شام توصیه میشود دارای میزان زیادی کربو هیدارت باشد و تنها در صورتی که در تمام طول روز فردا، درگیر مسابقه هستید توصیه ما این است که میزان مصرف چربی خود را در شام افزایش دهید. این افزایش در میزان چربی باعث خواهد شد تا در روز بعدی احساس گرسنگی به سراغ شما نیاید.

مصرف مایعات در شب قبل از مسابقه باید زیاد باشد و بایستی بین زمان خواب و شام سنگین شما نیز حداقل 2:30 ساعت فاصله زمانی وجود داشته باشد. در صورتی که مسابقه شما در ساعت 8 الی 9 صبح میباشد باید در ساعت 6 الی 6:30 روز مسابقه یک صبحانه نسبتا متوسط با حجم غذایی 300 الی 400 کیلو کالری مصرف نمائید. این صبحانه عمدتا باید از طریق هیدارتهای کربن باشد و در آن از مصرف چربی و پروتئین بکاهید.

بازدید

آمار بازدید امروز 651  آمار بازدید دیروز 1109  تعداد افراد آنلاین 103   افراد عضوسایت 15  تعداد بازدید کل 1974084

تبلیغات