مدیرسایت

ناصر فروتن

مربی و داور بین المللی کشتی

دکه روزنامه

تبلیغات

  جزئیات آموزش کشتی

ورزش - مربی - نونهالان ( قسمت ششم ) : فرشاد ورجاوند

یکی دیگر از مسایل مهم تربیتی که در اصول تربیت اخلاقی نونهالان مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد تربیت جنسی آنها است که گمان می رود این مسایل نباید در این رده سنی مورد ارزیابی قرار گیرد در حالی که برنامه ریزی جهت قرار گرفتن یک فرد در کانال هدایت شونده تربیت جنسی به صورت آگاهانه ، نونهال را از عواقب ناگوار و نا آگاهانه در رده های سنی بالاتر به دور خواهد داشت.

دانستن این که نونهالان از کدام فعالیتهای  جسمی و فکری رضایت مندی بیشتر دارند می تواند گامی موثر در جهت جلوگیری از لغزش های آنها باشد .

آن دسته از نونهالانی که به محیط باشگاه و خانواده وابستگی بیشتر دارند و مربی – دوستان و والدینشان دچار انحرافات اخلاقی کمتری می باشند از امنیت بیشتری در این خصوص برخوردار هستند .

  

 

 

برای جلوگیری از به وجود آمدن انحرافات اخلاقی در نونهالان و یا شروع عادتهای بد و  مرتبط به مسایل جنسی آنها  مربی باید از لحاظ روانی رابطه نزدیکتری با نونهالان ایجاد نماید تا با مشاهده دقیق به حالتهای روانی نونهالان آنها را در مسیر کنجکاوی هایشان به درستی هدایت نماید .

اصولا نونهالان برای جلب نظر مربیان ، به گونه ای عمل می نمایند که بیش از پیش با مربیان خود هماهنگ شوند . لذا توجه به علاقه مند شدن نونهالان به مربیان خود می توان باعث شد که نونهالان به رفتارها و سخنان پند آمیز مربیان واکنش بهتر و موثر تری نشان دهند  .

تعامل مربیان با خانواده های ورزشکاران پاسخ بسیاری از سوالات مبهم در خصوص مسایل تربیت جنسی نونهالان را در بر می گیرد .

در نظر گرفتن شرایط جسانی و روحانی  بسیار متفاوت نونهالان در یک کلاس تمرین بسیار حایض اهمیت بوده که در این راستا آنچه که می تواند باعث رشد و یا اصلاح عادتهای رفتاری یک ورزشکار نونهال گردد شناخت تفاوتهای فردی نونهالان – چگونگی بروز آسیب ها – تجریه و تحلیل رفتارها – یافتن راهکار مناسب و بکار گیری صحیح آن راهکار در زمان و مکان موثر با جدیت و حس مسئولیت پذیری می باشد .

نقش مربیان در باشگاه ها تنها به عنوان یک مربی در ارائه فنون و مسائل مرتبط با اصل تمرینات اختصاصی و مدیریت کلاس در  آن رشته ورزشی می باشد .

با دانستن این موضوع  که مربیان در رابطه با برخی موارد مرتبط به ورزش اختصاصی خود به عنوان مشاور و راهنما عمل می نمایند  خواه ناخواه بسیاری از مشکلات مدیریتی در محیط تمرین و نیز موارد هدایتی - کنترلی در مسیر قهرمانی جای خود را به فرایند های جهشی در توسعه فاکتورهای قهرمانی خواهد داد .

در برخی از موارد بهتر است که مربیان بدانند متخصصین در امر روانشناسی ورزشی میتوانند کمکهای شایانی در راستای شکوفایی و  رساندن نونهالان به قله های افتخار بنمایند .

بازدید

آمار بازدید امروز 328  آمار بازدید دیروز 1109  تعداد افراد آنلاین 37   افراد عضوسایت 15  تعداد بازدید کل 1973761

تبلیغات