مدیرسایت

ناصر فروتن

مربی و داور بین المللی کشتی

دکه روزنامه

تبلیغات

  جزئیات آموزش کشتی

ورزش - مربی - نونهالان ( قسمت پنجم )فرشاد ورجاوند

  چاپ پست الكترونيكي
آن دسته از فعالیتهایی که نونهالان را برای پذیرش تغییر در محیط های گوناگون آماده می نماید ،  آمادگی جسمانی در نونهالان می نامند که با رعایت اصول آماده سازی به حفظ تعادل روحی و شادابی در خود خواهند کوشید .
مربیان محترم در این رده سنی می دانند که رشد جسمانی نونهالان نسبت به قبل کندتر ، فعالیتهایشان دقیقتر وقدرت بدنی آنها نیز به واسطه رشد عصبی و عضلانی بیشتر است و بسیار علاقه مند هستند تا فعالیتهایشان را به خوبی انجام دهند.
 
 
نونهالان دراین دوره علت به وجود آمدن یک رخ داد را بهتر از قبل درک نموده و منطق در انجام فنون و فعالیتهای جسمانی را میشناسند . و به همین دلیل است که می توانند مجموعه فعالیتهایشان را به طور آگاهانه پیشبینی و به خوبی تکرار نمایند .
به منظور هماهنگی و بهینه سازی در رشد همه جانبه نونهالان و نیز به جهت مقابله با تداخل روشهای تربیتی آنها در محیط منزل و باشگاه مربیان و والدین نقشی انکار ناپذیر خواهند داشت .
همانگونه که می دانید نونهالان با هویت های مشترک در گروه های متفاوت با هم دوست شده و خصوصیات رفتاری یکدیگر را تقویت می نمایند . نونهالانی که از هویتی موفق بهره می برند علاوه بر اینکه دیگران را دوست می دارند ، دیگران نیز آنها را دوست خواهند داشت که این امر باعث افزایش اعتماد به نفس در آنها خواهد گشت .
شناخت ماهیت درونی یک نونهال یک نیاز روانی است که در ارتباط با دیگران توسعه می یابد لذا در این راستا می بایست آموزش در مسیری  طراحی گردد که به  پذیرفتن مسئولیت و واقعیت منتج شده و تجزیه و تحلیل درست یا غلط بودن رفتار ها مورد ارزیابی نونهالان قرارگیرد .

بازدید

آمار بازدید امروز 1237  آمار بازدید دیروز 1675  تعداد افراد آنلاین 41   افراد عضوسایت 15  تعداد بازدید کل 1487371

تبلیغات